Najlepsze pozaszkolne zajęcia dla dzieci

Jesień i zima kojarzą się z koniecznością powrotu dzieci do szkół i przedszkoli oraz z długimi, chłodnymi popołudniami. To wymagający i stresujący czas dla całej rodziny. I choć Olsztyn to piękne miasto, w którym sporo się dzieje, to i tak pojawia się dylemat, jak atrakcyjnie wypełnić czas i jak przy tym wszystkim pomóc dziecku w nauce. Czy połączenie fajnie spędzanych chwil z nauką jest w ogóle możliwe? I jak wesprzeć malucha w szkole? Odpowiedzi na te pytanie znajdziesz poniżej.

Jak pomóc oswoić lęk przed szkołą?

Bez względu na to, czy masz w domu orła czy dziecko, które potrzebuje więcej czasu na przyswojenie materiału, możesz spotkać się z jego obawami i strachem przed chodzeniem do szkoły. Często przyczyną leków jest nieumiejętność zrozumienia określonego zagadnienia lub nauczenia się czegoś. Nawet najlepsi uczniowie mogą mieć problem z nauczeniem się tabliczki mnożenia, zapamiętaniem nazwiska jakiegoś dowódcy czy pisaniem wypracowań. Tym trudniej przejść przez szkołę uczniom z deficytami uwagi lub o niższych umiejętnościach przyswajania wiedzy.

Na szczęście jako rodzice możemy naszym podopiecznym zapewnić naprawdę sporo zajęć, które nie tylko pomogą w nauce, ale i skompensują braki. Kto nie zna prostych zabaw w stylu: „powiedz słowo na ostatnią literę wyrazu…” albo „patrząc w lusterko, a nie na kartkę, spróbuj napisać swoje imię”? Te proste zabawy naprawdę sporo dają maluchom i ułatwiają uczenie się. Wymagają jednak dużego zaangażowania rodziców.

Co zatem zrobić jeśli sami nie mamy na to czasu? W Olsztynie możesz skorzystać z szerokiej oferty zajęć dla dzieci, które ułatwiają uczenie się, pomagają opanować techniki pamięciowe, szybkie czytanie, ale też pomagają w podnoszeniu koncentracji i motywacji do nauki. Nie musisz bać się, że jest już „za późno”. Dodatkowe zajęcia dla dzieci są dostosowane do wieku i podzielone właśnie według tego kryterium. Wykwalifikowana kadra, prowadząca zajęcia dla dzieci, bierze również pod uwagę zdolności i umiejętności osób, które biorą w nich udział.

Jak wspomóc dziecko w przypadku braku akceptacji w grupie rówieśniczej?

To zadanie wydaje się trudniejsze, bo nie zmusimy wychowanków szkoły, do której uczęszcza nasze dziecko, do polubienia go. Mamy jednak możliwość zapewnienia mu kontaktu z grupą rówieśniczą poza szkołą. Kto powiedział, że kolegów i koleżanki można mieć tylko w klasie?

Tutaj z pomocą przyjdą pozaszkolne zajęcia dla dzieci, na których Twoja pociecha ma szansę poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i umiejętnościach. W Olsztynie jest możliwość uczestniczenia w zajęciach dla dzieci, które są dopasowane do wieku. Olsztyn ma wielu małoletnich mieszkańców, więc zobaczysz, że z czasem także Twoje dziecko znajdzie przyjaciela. 

Jak wybrać najlepsze zajęcia dla dzieci w Olsztynie?

Idealny sposób spędzania czasu wolnego, to taki który da dziecku wytchnienie i rozrywkę, a jednocześnie wspomoże w nauce i rozwinie zainteresowania. Jeśli Twój podopieczny uwielbia czytać, to może skorzystać z zajęć dla dzieci, które nauczą go technik jeszcze szybszego czytania. Jeśli ma problemy z koncentracją albo motywacją do nauki, to będzie świetnie, jeśli spotka na zajęciach dzieci, które borykają się z podobnymi problemami. Nic tak nie łączy, jak pokonywanie własnych słabości! Jeśli masz wątpliwość, czy oferta zajęć dla dzieci jest odpowiednia i czy nie będzie to strata czasu albo pieniędzy, skorzystaj z możliwości wzięcia udziału w bezpłatnej lekcji pokazowej. 

A jeśli masz więcej dzieci, którym chcesz zapewnić łatwiejszy start w przyszłość, rozwinąć w nich nowe umiejętności, wybierz ośrodek, który prowadzi kursy i zajęcia dla dzieci w różnym wieku (także dla młodzieży i studentów). Być może w ofercie takiego miejsca znajdziesz również coś dla siebie?